Naujienos

1350932559_IMG_7489x
Invazinių Lietuvos gyvūnų rūšių sąraše, kuris skelbiamas LR Aplinkos ministerijos tinklalapyje, kanadinė audinė minima antru numeriu.

Informuojame, kad invazinių Lietuvos gyvūnų rūšių sąraše, kuris skelbiamas LR Aplinkos ministerijos tinklalapyje http://www.am.lt/VI/index.php#a/12288, kanadinė audinė minima antru numeriu.

 

Europos parlamento ir tarybos reglamente Nr. 1143/2014 nurodoma, kad:

 

<…(2) invazinės svetimos rūšys – viena pagrindinių grėsmių biologinei įvairovei ir atitinkamoms ekosistemų funkcijoms, ypač geografiškai ir evoliuciškai izoliuotose ekosistemose, kaip antai mažose salose. Dėl pasaulinės prekybos, transporto, turizmo ir klimato kaitos tokių rūšių keliamas pavojus gali dar labiau padidėti; (3) invazinių svetimų rūšių keliama grėsmė biologinei įvairovei ir atitinkamoms ekosistemų funkcijoms gali būti įvairių formų, įskaitant didelį poveikį vietinėms rūšims ir ekosistemų struktūrai ir funkcijoms keičiant buveines, taip pat jos gali būti plėšrios, konkurencingos, platinti ligas, išstumti vietines rūšis didelėje paplitimo arealo dalyje ir dėl hibridizacijos nulemti jų genetinius pakitimus. Be to, invazinės svetimos rūšys gali daryti didelį neigiamą poveikį žmonių sveikatai ir ekonomikai. Biologinei įvairovei ir atitinkamoms ekosistemų funkcijoms, žmonių sveikatai ar ekonomikai grėsmę kelia tik gyvi egzemplioriai ir galinčios daugintis jų dalys, todėl tik jiems turėtų būti taikomi šio reglamento apribojimai;…>.

Svelniakailiai