Naudinga informacija

Audiniu augontojo gyvenimas
Audinių augintojo gyvenimas

Audinių auginimas – daugiau nei vien subtilios pusiausvyros samprata. Sąvoka tiesiogiai susijusi su galutiniu produktu, kai kailio spalva, grynumas, kailio užpildas ir plauko ilgis lengvai gali reikšti gerą kainą už kailiuką. Tačiau augintojas taip pat privalo jausti subtilią pusiausvyrą, susijusią su veisimo darbu, šėrimu, kailio apdorojimu, žvėrelių gerove, aplinkos sąlygomis ir ryšiais su supančia bendruomene. Visose šiose srityse sėkminga gamyba iš šio verslo atstovų reikalauja pastovaus sutelkto dėmesio ir ypatingo tikslumo.

 

Vienas didžiausių pranašumų auginant audines, o ne kitus naminius gyvūnus, yra tai, kadm tu pats atsakai už visą gamybos procesą. Audinių auginimo procese egzistuoja nustatytas metinis ciklas su beveik trijų savaičių trukmės maksimaliu darbo krūviu.

 

– Poravimosi laikotarpis paprastai tęsiasi apie 18 dienų.

– Gimdymo laikotarpis trunka apie 14 dienų.

– Galimos jauniklių problemos iškyla apie 14 dienų.

– Kailio dyrimo laikotarpis tęsiasi apie 4 savaites.

 

Šiuos didelio krūvio laikotarpius verta apžvelgti. Nors ūkyje visada yra pakankamai darbų, atokvėpis yra labai reikalingas, ypač kai nėra svarbių darbų. Kita vertus, šie didžiausio darbingumo laikotarpiai gali labai išsekinti, jei dar iškyla įvairių kitų problemų. Visgi prie tokios metų metus trunkančios darbotvarkės prisitaikoma.

 

Fiksuotas metų ciklas prasideda, kai baigiasi kailio dyrimo darbai ir ūkyje lieka tik veisliniai žvėreliai. Tada daugiau nei pusė ūkio narvų būna tušti ir yra lengviau juos išvalyti. Iš lizdų dėžių pašalinami seni šiaudai, o stoginės išvalomos.

 

Žiema – švaros palaikymas ir įmitimo reguliavimas. Didžioji žiemos dalis praeina nuolatos palaikant tinkamą veislinių žvėrelių įmitimą, kad būtų pasiektas optimalus veisimo rezultatas. Tinkamo įmitimo reguliavimas atima daug laiko, tačiau galutinis rezultatas to vertas.

 

Pavasaris – poravimas, gimdymas ir žindymas. Pirmieji pavasario ženklai pasirodo kovo pradžioje ir kartu prasideda pasirengimas poravimo sezonui. Balandžio mėnesį ruošiamasi  gimdymams ir apie balandžio 20 d. gimsta pirmieji jaunikliai. Po to gimdymai tampa intensyvūs ir apie gegužės 3 d. jie yra beveik baigti. Turbūt gražiausias laikotarpis ūkyje yra žindymo periodas.

 

Vasara – nujunkymas ir atokvėpis. Paprastai patelės nuo jauniklių atskiriamos, kai šie yra 8 savaičių. Vienos patelės apgyvendinamos atskirai, o kitos lieka su vienu iš savo vaikų. Po 10-11 savaičių vados atskiriamos, o jaunikliai apgyvendinami poromis. Žvėreliai turi būti tinkamai šeriami bei visą laiką jiems turi būti paklota naujų šiaudų.

 

Ruduo – kailio dyrimo metas. Kailio dyrimo laikotarpis yra vienas darbingiausių laikotarpių. Lyginant su kitomis žemės ūkio šakomis, tai yra audinių augintojų derliaus metas.

 

Šaltinis: Autoriai – Vilhelm Weiss, Mette Line Christiansen, Tove Clausen ir kt. Audinės: Priežiūra, Kailio dyrimas, Finansai, Reprodukcija, Genetika. Statistika. 2012 m.

Svelniakailiai